V dnešním článku se podíváme na možnost získání trvalého pobytu na jiné (vámi vybrané) adrese a jak to může být výhodné. V případě, že žijete v pronájmu a majitel nemá zájem udělit vám souhlas s trvalým bydlištěm (v tomto případě ovšem jedná majitel protizákonně), nebo pokud se chcete skrýt svou skutečnou adresou před veřejností, existuje pro vás řešení. Změna trvalého pobytu nebo jeho nové úřední získání může mít mnoho výhod a usnadnit vám jak podnikání, tak běžný život.

Klíčové výhody získání trvalého pobytu na jiné adrese

Důvěryhodná adresa trvalého bydliště:

  • Získáním trvalého pobytu na nové adrese získáte důvěryhodnou adresu, kterou můžete uvádět na oficiálních dokumentech. Tato stabilní adresa je zejména pro podnikatele nezbytná při obchodních transakcích, smlouvách a komunikaci s klienty.

Přístup ke vzdělání a zdravotní péči:

  • Změna trvalého pobytu vám otevře dveře ke školám, školkám a zdravotnickým zařízením v nové lokalitě. To je zvláště výhodné pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří dbají o své zdraví a potřebují snadný přístup k lékařským službám.

Možnost politické účasti:

  • Získáním trvalého pobytu na nové adrese se vám otevírá také možnost politické participace, ať už jde o právo volit nebo být volen do místního zastupitelstva. Tímto způsobem můžete aktivně přispívat k rozhodování ve svém novém komunitním prostředí a ovlivňovat dění ve svém okolí.

Přístup k rezidentskému parkování:

  • V některých lokalitách je změna trvalého pobytu spojena s možností získání přístupu k rezidentskému parkování. To znamená, že budete mít snazší možnost parkování ve vašem novém bydlišti, což je zvláště užitečné, pokud je v oblasti omezené parkování. 

Ochrana vašeho soukromí:

  • Pro ty, kteří chtějí uchovat svou skutečnou adresu tajemstvím před veřejností, poskytnutí trvalého pobytu na jiné adrese může posloužit jako účinný prostředek k ochraně soukromí a zvýšení bezpečnosti.

Poskytnutí trvalého pobytu na jiné adrese může mít pro vás mnoho výhod, ať už jde o důvěryhodnou adresu, lepší přístup ke vzdělání a zdravotní péči, možnost politické účasti, výhody rezidentského parkování, ochranu soukromí nebo podporu podnikání. Pokud se nacházíte v situaci, kdy potřebujete změnit trvalé bydliště, může vám tento proces poskytnout významné výhody a usnadnit váš život.


Získejte trvalé bydliště na lukrativní adrese v Ostravě jen za několik stovek korun měsíčně. To vše vám nabízí naše služba poskynutí trvalého pobytu.

trvalý pobyt v Ostravě - Businesshouse
odznaky kvality

Další rady pro vaše podnikání: Mohlo by vás také zajímat co to je ready made společnost nebo co to je tichý společník.