Stanovit přesný počet dnů je nemožné, jelikož se odvíjí i od typu společnosti, kterou zakládáte. V průměru se dá ale říci, že založení firmy bez pomoci odborníka trvá přibližně měsíc. Založení společnosti se řídí zákonem o obchodních korporacích.

Je důležité poznamenat, že v každém případě je vhodné konzultovat s odborníkem, jako je právník nebo daňový poradce, abyste zajistili, že celý proces založení společnosti probíhá v souladu se všemi právními požadavky a předpisy. Tím se minimalizuje riziko chyb a zajišťuje hladký průběh celého procesu založení společnosti.

Ale pokud zvolíte nejrychlejší variantuready made společnost, to znamená společnost ,která je již zapsaná v obchodním rejstříku, je bez historie, má v plné výši splacený základní kapitál – můžete jménem firmy jednat už v den podání návrhu na soud. To znamená, že ode dne, kdy se svolá valná hromada, na které odvoláme jednatele a stanovíme nového jednatele společnosti, prodáme obchodní podíl, v ten den můžete jednat jménem dané společnosti.

Pokud se rozhodnete pro asistované založení společnosti profesionálem, může být společnost zapsána během 24 hodin po založení. Tento proces se obvykle provádí formou notářského zápisu, který umožňuje rychlé zanesení společnosti do obchodního rejstříku.

Tento typ služby se nazývá asistované založení společnosti a v tomto případě můžete mít společnost zapsanou již 24 hodin po založení.

Prodej ready made společností s.r.o.

Další rady pro vaše podnikání: Mohlo by vás také zajímat jak koupit ready made společnost nebo co to je ready made společnost se založeným bankovním účtem.